ksiazki
fot. pexels.com

Jadąc tramwajem widujesz codziennie przynajmniej kilka lub kilkanaście osób, które podczas jazdy czytają książkę lub e-booka. Zastanawiasz  się od razu, czy oni nie mają czasu w domu? Przecież kto czyta książki w tramwaju, czy autobusie.

Kolejno wchodzisz do restauracji po kawę na wynos i spieszysz się do pracy. Tamtejszy widok również Cię zaskakuje. Przy kilku stolikach, zauważasz osoby czytające książki. Halo! Co się dzieje. Odkąd zwróciłeś na to uwagę, od razu wydaje Ci się, że wszyscy wokoło czytają książki.

Skąd się bierze chęć na czytanie

Zastanawiasz się dlaczego tak duża liczba osób czyta książki? Przecież znacznie lepiej jest obejrzeć film. Sądzisz, że trylogia Władcy Pierścieni jest znacznie lepsza w ekranizacji? Nic bardziej mylnego. Książki działają jak koło napędowe dla naszej wyobraźni. Dzięki kolejnym przewracanym kartkom papieru, jesteśmy w stanie dużo więcej szczegółów poznać, na które w filmie nie ma miejsca i czasu. Ponadto wszystkie sytuacje i zdarzenia, są z niesamowitą precyzją opisane w książkach.

Dzięki takiej formie przedstawienia opisywanej sytuacji, jesteśmy z każdym przeczytanym rozdziałem coraz bardziej zaintrygowani. Sprawia to, że chętniej i śmielej sięgamy po kolejne części historii.

Ulubieni autorzy

Czy zdarzyło Ci się oglądać film tylko z racji tego, że został wydany przez Twoje ulubione studio? Podobnie jest z książkami. Jeśli trafisz w księgarnia na dobrą książkę, np. z działu kryminałów, nie jest wykluczone, że podpasował Ci styl pisania książki przez autora.

Remigiusz Mróz

Tego autora nie trzeba chyba przedstawiać. Podbił serca wielu czytelnikom. Jego książki sprzedają się od lat, jak świeże bułki w piekarni, a on wciąż pozytywnie zaskakuje swoich fanów, kolejnymi i nowymi powieściami. Jego książki możemy znaleźć w wielu księgarniach stacjonarnych, jak i tych online. Nic dziwnego, że czytelnicy tak chętnie kupują co raz, kolejne powieści. Bowiem życie bohaterów jest połączone ze sobą w wielu książkach.

To działa, jak oglądanie filmu. Obejrzałeś pierwszą część Harry’ego Pottera? Niezwłocznie musiałeś obejrzeć kolejną? Tak samo jest w przypadku książek. Z dużą niecierpliwością czekamy zawsze na drugą, jak i kolejną część powieści.

Dlaczego czytamy książki

Książki dają nam chwilę oddechu od codziennego, zabieganego życia. Dzięki nim, możemy przenieść się choć na chwilę w zupełnie inny wymiar czasu i zapomnieć o naszych problemach. To w jaki sposób wyobrazimy sobie danego bohatera, zależy tylko od naszej wyobraźni, a nie narzuconego stylu przez projektanta graficznego lub scenarzysty. Również cała sceneria, zależna jest od nas. To my widzimy ją oczami wyobraźni, a zakładam, że każdy z nas inaczej wyobrazi sobie mroźny, zimowy poranek w górach.

Książki są dla nas oddechem w trudne dni, ale także potrafią przynieść spore dawki wiedzy i motywacji. Jednak w tym przypadku, warto kierować się naszymi zainteresowaniami, jak i potrzebami. Wiedzę zdobędziemy z każdej książki. Zastanawiasz się dlaczego? Ponieważ poszerzymy swoje słownictwo i sposób wyrażania się w różnych dziedzinach. Dzięki temu, że zdobędziemy znacznie większe i bogatsze słownictwo, ludzie zaczną na nas dużo przyjaźniej, a także poważniej patrzeć.

Nie da się również pominąć, jak bardzo inspirujące i motywujące do działania, są historie zawarte w książkach. Do takiego celu najlepiej wybrać książki biograficzne i autobiograficzne. Jeśli zauważymy podobieństwo miedzy nami, a autorem to możemy znacznie łatwiej i szybciej dojść do marzeń – ponieważ zyskamy nową i świeżą siłę do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here