korepetycje
fot. pexels.com

W ostatnim roku, w skutek pandemii koronawirusa, nauczanie zdalne stało się codziennością. Pracujemy z domu, robimy zakupy przez Internet, więc czemu nie moglibyśmy zacząć uczyć się prosto ze swojego pokoju?

Do tej pory niewiele placówek oferowało swoim uczniom zdalne nauczanie przez platformę edukacyjną. Czy takie nauczanie jest w ogóle możliwe? I czy przynosi oczekiwane efekty?

Z racji panującej na świecie pandemii, dużo państw (w tym Polska) wprowadziła zdalne nauczanie we wszystkich szkołach. Jak to odbija się na wykształceniu uczniów? Co w przypadku, jeśli uczniowie nie potrafią skupić się na zbiorowych lekcjach online?

Korepetycje od wielu lat, są dużą pomocą dla uczniów, którzy nie radzą sobie z przyswojeniem materiału wymaganego w szkole. Jednak spora część uczniów korzysta także z pomocy korepetytorów, podczas przygotowań do szkolnej olimpiady, konkursów, czy egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego. Korepetytor, to tak naprawdę drugi nauczyciel. Różnica jest taka, że podczas korepetycji skupia on całą swoją uwagę tylko na jednym uczniu. I to do niego dobiera tempo, jak i materiał do nauki.

Korepetycje online – czy jest to możliwe

Lekcje szkolne zostały przeniesione w tryb online, więc dlaczego by nie prowadzić korepetycji zdalnie? Jedną ze szkół, które prowadzą taki tryb nauczania jest Akademia CentMat. Oferuje ona swoim uczniom platformę edukacyjną, dzięki której zarówno uczeń, jak i nauczyciel może równocześnie pisać na jednej tablicy. Taki sposób nauczania niczym nie odbiega od tradycyjnej lekcji w szkole. Natomiast niesie więcej pozytywnych działań. Zawarte informacje z tablicy wirtualnej, uczeń może zapisać w pliku i następnie otworzyć, gdy będzie chciał powtórzyć omawiany materiał.

Oszczędność czasu

Uczniowie korzystający z tablicy wirtualnej, nie tracą czasu na przepisywanie działań, czy notatek do zeszytu. Skupiają całą swoją uwagę na omawianym z korepetytorem, temacie. Dzięki takiej metodzie nauki zdalnej, uczeń jest w stanie przyswoić znacznie więcej materiału, niż podczas tradycyjnych lekcji w szkole.

Sprawna komunikacja

Zastanawiasz się jak wygląda komunikacja podczas korepetycji zdalnych? Żaden problem. Korepetytor komunikuje się ze swoim uczniem poprzez kamerkę online. Usprawnia to znacznie pracę z uczniem, a także zmniejsza odległość miedzy nimi. Trzeba przyznać, że widząc kogoś na monitorze ekranu, dużo łatwiej jest nawiązać nić porozumienia, niżeli podczas tradycyjnej rozmowy telefonicznej.

Korepetycje online, a zadania domowe

Zadania domowe to podstawa nauczania. W stacjonarnej szkole uczniowie regularnie dostają zestawy zadań do wykonania w domu. Podobnie jest w przypadku korepetycji zdalnych. Uczeń, który ma zadanie do rozwiązania po zakończonych korepetycjach, wkłada dużo więcej energii i wysiłku, aby zadanie to zostało wykonane poprawnie. Wpływa na to świadomość, że korepetytor na pewno sprawdzi, czy owe zadanie zostało wykonane. Jeśli natomiast nauczyciele w szkole nie sprawdzają wszystkim zadań domowych, często zdarza się, że uczniowie korzystają z tej luki, nie wykonując ich w domu.

W roku 2020, usługi korepetycji online znacznie wzrosły w siłę. Coraz chętniej rodzice zapisują swoje dzieci, na system korepetycji zdalnych. Bowiem wpływa to pozytywnie na poziom wiedzy ucznia, a dodatkowo podnosi jego szanse na wyższe wyniki w egzaminach końcowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here