bolt
fot. pexels.com

W ostatnich latach na popularności zyskały firmy przewozowe takie jak, Uber, czy Bolt. Natomiast jest to wielka konkurencja dla droższych taksówek. Czym zatem podbił rynek Bolt? I dlaczego tak chętnie korzystamy z tej opcji dojazdu do pracy, czy na imprezę rodzinną? A także, w jaki sposób wygląda zamówienie Bolta?

Bolt, jako środek transportu

Wyobraź sobie zimny i chłodny poranek. Spieszysz się do pracy, a twój tramwaj nie jedzie. Być może na jego trasie zdarzył się wypadek, może tramwaj się wykoleił. Opcji może być wiele. Sytuacji nie da się przewidzieć i niestety wypadki również się zdarzają. Ale nie zmienia to faktu, że Ty musisz dotrzeć na czas do pracy. W przeciwnym wypadku, Tobie również poranek może przynieść pechowe sytuacje – nawet zwolnienie z pracy.

W takich przypadkach idealną opcją jest dojazd taksówką do pracy. Ale załóżmy, że nie mamy numeru, nie wiemy, jaką cenę mają konkretne firmy i czy dojazd do pracy nie wyjdzie nas za drogo. I tutaj na ratunek wychodzi nam firma Bolt.

Aplikacja mobilna

Jako jedna z niewielu firm, oferuje nam możliwość zainstalowania aplikacji mobilnej na swój telefon. Dzięki temu, będziemy mogli sprawdzić ile zapłacimy za dany przejazd. To nie wszystko. Dostajemy także możliwość wyboru, jakim autem chcemy jechać. Co prawda, ma to wpływ na cenę, ale wszystko zostaje nam dokładne obliczone w aplikacji. Dzięki temu zanim zamówimy kierowcę, który jeździ boltem, poznamy cenę, jaką zapłacimy za przejazd.

Rewelacyjny interfejs

Trzeba przyznać, że specjaliści zrobili kawał dobrej roboty, pracując nad projektem aplikacji, jak i strony internetowej. Jest ona przejrzysta i łatwa w użytkowaniu. Nawet osoba, która pierwszy raz z niej korzysta, bez obaw sobie z nią poradzi.

Jak zapłacić za przejazd Boltem

W aplikacji, masz do wyboru dwie opcje zapłaty. Jedna z nich to opcja płatności gotówką. Jednak w obecnych czasach, gdy panuje pandemia koronawirusa, starajmy się korzystać z płatności bezgotówkowych. Właśnie dlatego w aplikacji, możesz skorzystać z drugiej opcji, którą jest płatność kartą. W tym właśnie celu, musisz wypełnić rubrykę, gdzie wpiszesz numer swojej karty i kod zabezpieczający. Ważne jest również, aby podać imię i nazwisko posiadacza karty. Zamawiając Bolta, wybierasz również formę zapłaty za wykonaną usługę.

Aplikacja Bolt

Po włączeniu aplikacji, pojawia nam się mapka miasta i nasza dokładna lokalizacja. Kolejno na dole aplikacji zauważymy pytanie „Dokąd zmierzasz?”. W tym miejscu należy wpisać dokładny adres miejsca, gdzie chcemy jechać. Następuje szukanie miejsca docelowego na mapie. I właśnie ukazują się 3 możliwości dojazdu. Na ogół są to opcje Bolt, Lite i Protect. Jeśli w naszym obszarze znajduje się więcej kierowców, mogą to być również oferty: Tesla, Comfort, XL i Pets. Warto zwrócić uwagę, że ceny przejazdów są od siebie różne. Wszystko zależy od tego, jakim autem chcesz jechać. Gdy już zdecydujesz się na konkretnego kierowcę, potwierdzasz swój przejazd i lokalizację. Teraz wystarczy czekać, aż kierowca przyjedzie.

Oceń przejazd z aplikacją Bolt

Po każdym przejeździe z kierowcą, na Twojej aplikacji wyświetli się opcja „Oceń przejazd”. Warto napisać szczerą opinie, ponieważ to pomaga innym użytkownikom w wyborze swojego transportu. Również wspomagasz w ten sposób firmę, która pozna dzięki Tobie również słabe strony swojej firmy.

Jedno jest pewne, aplikacja Bolt obecnie działa bez zarzutu, a swoimi cenami są mocną konkurencją dla innych firm. Dzięki swojej świetnie zaprogramowanej aplikacji, przyciągają do siebie wielu klientów, którzy pozostają z nimi na długo. A czy Ty, zostaniesz klientem Bolta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here