znajdź pracę
fot. pexels.com

Jesteś na etapie poszukiwana nowej pracy? Z jakiegoś powodu musisz zmienić stanowisko i firmę w której pracujesz, ale nie wiesz na co obecnie uwagę zwracają pracodawcy? Czy wystarczy mieć obszerne CV, aby dostać pracę?

Poszukujesz pracy, ale nie wiesz czy doświadczenie, które masz i umiejętności, które posiadasz, są wystarczające, aby dostać nowe, wymarzone stanowisko? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować silne argumenty do rozmowy kwalifikacyjnej.

Doświadczenie

Myślisz, że pracodawca szczególną uwagę zwraca na Twoje doświadczenie? Zauważ pewną okoliczność. Czy zdarzyło Ci się, że ktoś prosił o referencje od poprzedniego pracodawcy? Obecnie zdarza się to bardzo rzadko. W takiej sytuacji nawet jakbyś wpisał w swoim CV, że posiadasz 15 lat doświadczenia, pewnie nikt by na to nie zwrócił szczególnej uwagi. Ale jak wiadomo, kłamstwo ma krótkie nogi. Dlatego nie kalkuluje się koloryzować w swojej aplikacji na stanowisko w nowej pracy.

Umiejętności

To kluczowa sprawa, na którą uwagę zwróci pracodawca i rekruter. Wyobraź sobie, że w swoim CV wpisujesz, że posiadasz 10 lat pracy na stanowisku copywritera. A podczas pytania, w jakiej ilości zzs piszesz artykuły, Ty nie masz pojęcia o co chodzi. I już możesz pożegnać się z pracą. Zauważ, jak szybko prawda wychodzi na jaw.

Podstawą jest pisanie w swoim CV tylko i wyłącznie prawdy. Ale nie bądź skromny. Jeśli nie posiadasz doświadczenia, czy wysokiego wykształcenia zawodowego, pochwal się wszystkimi umiejętnościami, jakie posiadasz. Oczywiście dla pracodawcy istotne są tylko te umiejętności, które są związane z pracą.

Odpuść sobie pisanie o tym, że posiadasz prawo jazdy, czy obsługujesz kasę fiskalną, jeśli będziesz pracować w biurze, jako asystentka. W takim przypadku, warto wspomnieć o tym, że znasz języki obce, świetnie radzisz sobie z obsługą komputera i programów typu Word.

A co jeśli nie masz wymaganych umiejętności

Często w ogłoszeniach o pracę, pojawiają się konkretne wytyczne, czyli takie doświadczenie, czy umiejętności, które musi posiadać potencjalny kandydat na stanowisko. Co w przypadku jeśli nie masz nawet połowy, oczekiwanych cech? Nie przejmuj się. Nikt nikogo nie wyśmiał nigdy za to, że wysłał CV. Dlatego próbuj i walcz o swoją pracę.

Wykaż się innymi cechami, które mogą okazać się cenne w nowej pracy. Warto wspomnieć, że szybko się uczysz, że jesteś cierpliwy i zawsze podejmujesz wyzwania. Dla pracodawcy ważnymi cechami na pewno okażą się cierpliwość i niezawodność, a także sumienność i uczciwość.

To co opiszesz w CV, jest Twoją pierwsza wizytówką dla szefa. To z tego dokumentu, Twój przyszły szef wyda pierwszą opinię o Tobie. Zadbaj, aby opinia ta była pozytywna. Choć może niekoniecznie idealna, ale dobra. Dzięki temu, Twoje CV na pewno nie wyląduje w koszu.

Nie załamuj się, jeśli Twoje pierwsze CV, nie przyniesie rezultatu. Staraj się je poprawiać, a w między czasie i podnosić swoje kompetencje i stale się szkolić. Dzięki temu, szybko wzbogacisz swoje umiejętności o kolejne zdobywane certyfikaty ze szkoleń. W obecnych czasach, tak popularne stały się szkolenia online. Wykorzystaj tą możliwość i poświęć trochę wolnego czasu, aby się rozwijać i starać o nową posadę. A przekonasz się z biegiem czasu, że to wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here