influencer
fot. pexels.com

Słyszałeś pewnie nie raz wśród znajomych o influencerach. Na Instagramie coraz częściej można usłyszeć o nowych twarzach, które promują marki. W ten sposób coraz więcej osób stara się zyskać popularność, ale także i zarobić pieniądze.

Choć zarabianie pieniędzy, jako influencer wydaje się być bardzo proste, to jednak takie nie jest. Jak zatem zyskać sławę i dodatkowo nieźle na tym zarobić? Jaki kanał do komunikacji wybrać? Czy zdecydować się na Instagram, Facebook, a może jednak TikTok?

Kto nie chciałby zarabiać pieniędzy, siedząc w domu i publikując zdjęcia na portalach społecznościowych. Można powiedzieć, że jest to praca idealna. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że praca ta wymaga dużo wytrwałości, ale także i systematyczności, aby odnieść wymarzony sukces. Ponadto, by zacząć zarabiać poprzez kanały społecznościowe, potrzeba ogromnej kreatywności i czasami wręcz odwagi.

Jak wyróżnić się na portalu społecznościowym

Do wyboru masz kilka sprawdzonych metod wyróżnienia się na portalach społecznościowych. Na początku warto, wybrać odpowiedni kanał social media. Wybierz ten, w którym dobrze się odnajdujesz i masz już podstawowe umiejętności w jego obsłudze.

Lubisz Instagram?

Załóżmy, że Twoim ulubionym kanałem social media jest właśnie Instagram. Orientujesz się w jego wszystkich technicznych funkcjach i znasz różne metody obsługi aplikacji.

Kim jest Influencer

Influencer to nikt inny, jak użytkownik w tym przypadku Instagrama. Cieszy się on wielką popularnością i szczerością wśród wszystkich swoich obserwujących. Aby influencer był prawdziwy, musi wszystkie swoje posty udostępniać zgodnie z prawdą i swoimi przekonaniami. Tylko dzięki temu przyciągnie do siebie realnych odbiorców.

Influencer wpływa na ludzi

Influencerzy mają ogromny wpływ na swoich obserwujących. Tylko dzięki prawdzie jaką pokazują. Każdy influencer może wpłynąć na swoich obserwujących, pokazując im swój nowy zakupiony produkt lub ulubione kosmetyki, które są skuteczne.

Czy influencer zarabia?

Jeśli zostaniesz wpływowym influencerem, możesz zacząć zarabiać nawet bardzo duże sumy pieniędzy. Jeśli marzysz o karierze na kanałach social media, to bycie influencerem będzie satysfakcjonującym zajęciem. Twoje wynagrodzenie zostanie wypłacone na podstawie publikowanych zdjęć, opisów i doborem hashtagów.

Warto wspomnieć, że nie tylko na Instagramie działają influencerzy. Rodzaj platformy na której chcesz pracować zależy tylko od Ciebie i Twoich umiejętności. Warto też brać pod uwagę swoje upodobania. Jeśli nie lubisz np. TikToka, nie zakładaj tam konta, ponieważ nie będziesz wiarygodny dla swoich obserwujących.

Ile zarabia Influencer

Praca influencera polega wyłącznie na publikacji postów i krótkich filmików. Ważne też stają się opisy, które zawierają krótkie historie. Przewiduje się, że sumy wydane na marketing influencera sięgają 8 miliardów dolarów i to tylko w 2020 roku. Jednak udowadnia to, jak wielką siłą jest reklama przy współpracy influencera. Kwota wypłacana pojedynczo do każdego influencera jest indywidualna. Zależy ona od liczby obserwujących i wielkości zasięgów, jakie ma dany post. Ale w przybliżeniu kwoty te mogą sięgać nawet kilka lub kilkanaście tysięcy za post. Wszystko zależy także od rodzaju postu, a także produktu lub marki, którą chcemy udostępnić na naszym profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here