Odkąd pamiętasz, zawsze marzyłeś o tym, aby założyć własną działalność gospodarczą. Jednak nie potrafiłeś tak pokierować swoim życiem, aby skrupulatnie dążyć do realizacji marzeń. Gdzie popełniłeś błąd? Co zrobiłeś nie tak?
Każdy z nas marzy o tym, by znaleźć się na wysokim i satysfakcjonującym nas stanowisku. Dla niektórych liczy się respekt rodziny i przyjaciół. Inni patrzą na to, jak na wyzwanie i zdobycie cennej nagrody. A dla trzeciej grupy osób, to spełnienie marzeń i satysfakcja z awansu.
Zacznijmy od początku. Jak kierować swoją drogą zawodową?
W pierwszej kolejności musimy odrzucić od nas strach i obawę. Mogą pojawić się także złowrogie spojrzenia zazdrosnych osób. Ale zapamiętaj, że w drodze do zawodowego sukcesu, ciężko o prawdziwego przyjaciela, czy znajomego z pracy. U większości takich osób, możesz spotkać nie tylko zazdrość, ale również zawiść.
Dlatego postaraj się odrzucić w dal strach, który będzie Tobą kierował. W takiej sytuacji, najlepiej kierować się własną intuicją i ambicją. Nikt Ci tej pracy, czy wyższego stanowiska nie da za ładne oczy. Udowodnij pracodawcy, ale także kolegom z pracy ile tak naprawdę jesteś wart. Nie wahaj się również pokazać ile dobrego jesteś w stanie wnieść do firmy, aby zyskała dzięki Tobie nowego i świeżego oblicza.
Nie zmieniaj kursu
Wiadomo, że marzenia i sukces, to długa i żmudna droga. Niestety coraz częściej jest ona wypełniona wieloma pagórkami, gdzie napotkasz problemy i niejedną kłodę. Jest to potrzebne. Bo dzięki temu dużo bardziej docenisz swój trud starania się o dane stanowisko, gdy będzie Cię to kosztowało mnóstwo pracy i cierpliwości. Dlatego nie załamuj się już na samym starcie. Wiecznie ta droga nie będzie trwała, a kiedy już się skończy, przekonasz się, że było warto.
Zanim jednak przejdziesz do podjęcia wyzwania i starania się o lepsze zarobki, czy wyższe stanowisko – przygotuj się do tego. Czy aby posiadasz wszystkie niezbędne certyfikaty, czy umiejętności? Jeśli masz jakieś dylematy i nie wiesz, czy jesteś odpowiednim kandydatem na stanowisko – porozmawiaj z przyszłym szefem. Umów się na konsultacje z pracodawcą. Bez żadnego strachu zasięgnij informacji, czego oczekuje od swoich pracowników, co jest dla niego ważne, co docenia, a także co jest dla niego nie do przyjęcia.
Co jeśli przyszły szef odrzuci Twoją kandydaturę
Nie masz nic do stracenia. Zapamiętaj, jeśli niczym nie ryzykujesz, nie musisz się niczego obawiać. Z ilu rzeczy zrezygnowałeś tylko z powodu strachu lub obawy przed odrzuceniem? Było ich mnóstwo. Na przykładzie Twoich młodszych, szkolnych lat – na pewno nie podszedłeś do ślicznej dziewczyny, bo obleciał Cię strach, że Cię wyśmieje. Ostatecznie skończyło się to tym, że ona nie wiedziała do końca szkoły o Twoim istnieniu , a Ty miałeś złamane serce. Podobnie jest z pracą.
Skąd pracodawca ma o Tobie wiedzieć, skoro ukrywasz się w domowym zaciszu lub na niewiele znaczącym stanowisku. Być może szef nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielki potencjał kryjesz. Jeśli nadal chcesz w swojej karierze zawodowej odnieść satysfakcjonujący Cię sukces – zacznij od dziś. Nie często zdarzają nam się szanse, na wybicie z dna. Jeśli więc szukasz spełnienia zawodowego, nie trać ani chwili. Wstań od swojego skrywanego w cieniu biurka i udowodnij sobie i światu ile jesteś wart. A strach przed porażką będzie już tylko wspomnieniem.