branża
fot. pixabay.com

Czasami w życiu człowieka, przychodzi moment, gdy czujemy wypalenie zawodowe i znużenie. Nie odczuwamy satysfakcji z wykonanej pracy, a codzienna rutyna coraz bardziej daje się we znaki. W którym momencie, możemy odczuć, że przyszła odpowiednia pora, na zmianę pracy? Jak nie przegapić tego momentu i nie popełnić w życiu błędu zawodowego?

Odczuwasz brak satysfakcji

Po codziennej pracy, wracając z domu, czujesz się jakbyś spędził dzień nieefektywnie? Nie cieszą Cię nawet najdrobniejsze sukcesy w pracy? Pomimo wykonanych obowiązków i nawet zadowolenia szefa, Ty sam nie odczuwasz, że zrobiłeś kawał dobrej roboty? Mogą to być początki wypalenia zawodowego. Kiedy Twoja praca nie sprawia Ci już tak ogromnej satysfakcji jak kiedyś, jest to dowód na to, ze być może przyszedł moment by poszukać miejsca w innej firmie.

Nie cieszą Cię sukcesy zawodowe

Czy w ostatnich miesiącach odniosłeś sukces i podpisałeś dla firmy, bardzo dobrze płatny kontrakt z klientem? Dzięki Tobie firma znacznie zwiększy swoje dochody. Jednak Ty nie świętujesz sukcesu? Może to być oznaka, że przestałeś czerpać satysfakcje ze swojej pracy. Być może jest to chwilowe, ale jeśli taki stan potrwa dłużej np. kilka miesięcy, niestety ale będziesz zmuszony pomyśleć o innej pracy.

Może by tak zmienić zawód

Całe życie człowiek jest przekonany, że zawód, którego się nauczył w szkole, czy na studiach, powinien być przy nim do końca swych dni. Jednak to nie koniecznie jest prawdą. Zdarza się, że praca ta, która przez wiele lat przynosiła nam nie tylko korzyści finansowe, ale również radość i satysfakcję, nagle przestaje być opłacalna. A ponadto nie czerpiemy z niej już tyle radości co kiedyś.

Co w takim przypadku, gdy praca nas nie uszczęśliwia?

Jeśli nie czujesz już takiej radości z pracy co kiedyś, oznacza to, że przestała Cię już ona cieszyć. Najlepszą metodą na wyjście z codziennej rutyny, będzie zmiana pracy. Jednak przemyśl czy nie lepiej będzie całkowicie zmienić branżę. Przykładowo jeśli pracujesz na stanowisku stylistki paznokci, a od dłuższego czasu nie masz kreatywności, a Twoje prace nie są idealne, może pora poszukać pracy np. w roli asystentki w sklepie kosmetycznym.

Branża jest podobna, bo wciąż pracujemy w tematyce kosmetyki i urody, a także z bezpośrednim kontaktem z klientem. Jednak nie jesteśmy już odpowiedzialni za efekt wizualny i estetyczny swojej pracy. Być może w pracy na usługach poczułaś wypalenie twórcze i nie jesteś w stanie wciąż tworzyć tak efektownych paznokci, jakie robiłaś do tej pory.

Pamiętaj, że nikt nie zmusza Cię do pracy w danym zawodzie. Jeśli już myślisz o czymś nowym, tzn. że obecna praca na pewno Cię już nie satysfakcjonuje. I nie zmieni się to w najbliższym czasie. Natomiast, jeśli w Twojej głowie pojawiają się pomysły o nowej branży, tzn. że może właśnie teraz jest idealna pora na przebranżowienie się.

Nie bój się zmian

Zmiany są ważne w życiu, choć pewnie nie wszyscy je popierają. Większość znajomych, czy rodziny może Cię przekonywać, że nie zmienia się pracy i zawodu ot tak. Jednak czy warto tkwić w pracy dzień w dzień, jeśli ona nie przynosi Ci już radości i satysfakcji od dłuższego czasu? Na pierwszym miejscu postaw swoją pasję i zainteresowania, a wtedy Twoja praca zawsze będzie dla Ciebie czystą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here