Ustawa o rachunkowości a nowoczesna księgowość

Rozmowa Jadwigi Wojtas, dyrektor do spraw produkcji i rozwoju systemu enova z Sonety sp. z o.o z dr Jerzym Hejnarem, pracownikiem naukowym i wykładowcą Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Jadwiga Wojtas: Zawrócę Panu głowę problemami i pytaniami dotyczącymi naszej wspólnej dyskusji. Czy te wątki, które są na styku ustawy o rachunkowości i informatyzacji rodzą problemy? Czy księgowy, stojący głównie na straży ustawy o rachunkowości i ustaw podatkowych musi być także informatykiem, żeby poradzić sobie z tymi dodatkowymi problemami, które pojawiają się w zderzeniu już nieco wiekowej ustawy o rachunkowości, z coraz nowocześniejszymi technologiami informatycznymi?

W życiu księgowego pojawiają się zupełnie nowe pojęcia jak chmura, cloud computing. Jak zatem radzi sobie z tym ustawa o rachunkowości, czy reguluje ona trzymanie danych w chmurze, czy tylko w szafie pancernej? Jak się ma trwały zapis danych na nośniku CD, na serwerze lokalnym do sytuacji zapisania tych danych tak naprawdę „nie wiadomo gdzie”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here