Agencja HR Wrocław

Wrocław jest jednym z miast najmocniej dotkniętych trudną sytuacją na rynku pracy. Pomimo dużej skali emigracji zarobkowej do regionu, głównie z Ukrainy, lokalni przedsiębiorcy wciąż mają problemy ze znalezieniem pracowników – i to nie tylko na stanowiska wymagające specjalnych kwalifikacji, ale również te zupełnie podstawowe, fizyczne. Tym samym rośnie zainteresowanie usługami agencji HR we Wrocławiu, które mają sposoby na szybkie obsadzenie wakatów w firmach swoich klientów. Dowiedz się, jak profesjonalna agencja może pomóc Ci w skompletowaniu zespołu i zapobiec pogłębieniu się problemów kadrowych w Twojej firmie.

Zdiagnozowanie przyczyn problematycznej rekrutacji

Punktem wyjścia do usunięcia problemów kadrowych przedsiębiorcy jest dokładne poznanie specyfiki jego biznesu oraz obecnej struktury zatrudnienia. Ważne jest też sprawdzenie, w jaki sposób firma do tej pory prowadziła rekrutację i dlaczego była w tym nieskuteczna. Najczęściej jest to spowodowane sięganiem po standardowe metody rekrutowania (publikacja ogłoszeń), które na tak konkurencyjnym rynku po prostu już nie działają.

Zaproponowanie konkretnych rozwiązań kadrowych

Po wskazaniu ewentualnych błędów oraz przeszkód niezależnych od przedsiębiorcy, które uniemożliwiały sprawne przeprowadzenie rekrutacji pracowników, agencja opracuje indywidualną strategię mającą na celu poprawienie sytuacji kadrowej firmy klienta.

Warto przy tym zaznaczyć, że nie zawsze najlepszą opcją jest zwiększanie zatrudnienia. W wielu branżach, a już szczególnie w kontekście współczesnego rynku pracy, rozsądniejszym wyborem może być np. skorzystanie z pracowników tymczasowych.

Opcja wsparcia firmy dodatkowymi pracownikami bez tworzenia nowych etatów

Mówimy tutaj oczywiście o coraz popularniejszym leasingu pracowniczym. Jest to usługa, w ramach której agencja pracy zatrudnia odpowiednich pracowników, a następnie deleguje ich do zakładu klienta – najczęściej w formule zatrudnienia tymczasowego. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści dla przedsiębiorcy, m.in. pozwalając mu uniknąć tworzenia kosztownych etatów i gwarantując zachowanie elastyczności zatrudnienia.

Leasing pracowniczy się też po prostu opłaca, dlatego każda firma, która szuka pracowników na stanowiska szeregowe, na przykład produkcyjne czy do magazynu, powinna rozważyć ten krok.

Ułatwiony dostęp do pracowników ze Wschodu

Wrocław nieprzypadkowo bywa nazywany „małym Kijowem”. Mieszka tutaj jedna z największych diaspor ukraińskich w Polsce. Duża fala emigracji z ostatnich lat nie zaspokoiła jednak potrzeb lokalnych przedsiębiorców, którzy wciąż szukają nowych pracowników i często są gotowi przyjąć Ukraińców czy Białorusinów od ręki. Problem w tym, że coraz trudniej jest znaleźć pracowników ze Wschodu.

Tutaj z pomocą znów przyjdzie Ci agencja HR we Wrocławiu, która specjalizuje się w pozyskiwaniu pracowników zza naszej wschodniej granicy. Taka agencja najpierw wyszykuje odpowiednie osoby na zagranicznych rynkach (nie tylko w Ukrainie i Białorusi, ale też m.in. Mołdawii czy Gruzji), a następnie zajmuje się całą procedurą legalizacji pracy i pobytu w Polsce. Po załatwieniu formalności pracownicy są kierowani do zakładu klienta, a agencja zapewnia im pełną opiekę w Polsce. To bardzo wygodne rozwiązanie z punktu widzenia pracodawcy.

Profesjonalne agencje HR we Wrocławiu oferują swoim klientom kompleksową obsługę nie tylko na poziomie pozyskiwania pracowników, ale także np. przejmowania spraw kadrowo-płacowych. Więcej o tym czytaj na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Jeśli wiesz już, że współpraca z agencją może być dobrym rozwiązaniem także dla Twojej firmy, to zacznij od znalezienia rzetelnego, polecanego partnera. Sprawdź ofertę Crew For You – jednej z najlepiej ocenianych agencji HR we Wrocławiu. Możesz się z nią zapoznać na stronie https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here