Księgowanie nietypowych faktur

Każdy księgowy często spotyka się z nietypowymi fakturami, które musi rozliczyć. Niektórzy mają już dość wypełniania tej samej, monotonnej dokumentacji. Czy można temu zaradzić?

Faktury – podstawowe rodzaje

Rodzajów faktur jest bardzo wiele. Najbardziej popularna jest faktura VAT. Faktura jest dokumentem handlowym, który potwierdza transakcje w obrocie gospodarczym. Drugim rodzajem jest faktura proforma, która jest potwierdzeniem dostarczenia usług i realizacji zlecenia. Coraz więcej firm korzysta z faktury elektronicznej – dzięki poczcie online można wysłać fakturę klientowi bez potrzeby osobistego kontaktu. Bardzo popularna jest też faktura wewnętrzna wykorzystywana wewnątrz danej firmy – dotyczy spraw księgowych przedsiębiorstwa.

Faktury – księgowanie

Zaksięgowanie to zapisanie faktury w księdze rozchodów i przychodów. Najważniejsza w tym momencie jest data zaksięgowania – od tego zależy kiedy faktura będzie rozliczona. Faktury za miesiąc poprzedni trzeba zaksięgować w KPiR do 20 dnia następnego miesiąca, porządkując je chronologicznie. Księgowanie zajmuje dużo czasu, dlatego też warto korzystać ze specjalnego oprogramowania.

Nowe technologie – pomoc w księgowości

Nowe technologie bardzo pomagają w nowoczesnej księgowości. SaldeoSMART – specjalny program pomaga księgować automatycznie nawet najdziwniejsze faktury. Wspiera we wszystkich działaniach, zapamiętuje poprzednie rozliczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here