blablacar
fot. pexels.com

Nie masz samochodu? Jazda pociągiem bywa dla Ciebie męcząca? A może nie masz możliwości kupienia już biletu na autobus/pociąg do domu lub na wyjazd służbowy? Wydaje Ci się, że straciłeś już wszystkie możliwości dojazdu do miejsca docelowego. Co zrobić, gdy nie masz już opcji ratunkowych, a musisz dotrzeć na miejsce w określonym czasie? Teleportacja? To nie jest jeszcze możliwe.

Kiedy straciłeś nadzieję, na możliwości komunikacyjne, na ratunek może przyjść Ci BlaBlaCar. Ale chwila! Co to jest BlaBlaCar?

BlaBlaCar – kilka słów o historii

BlaBlaCar cieszy się niesłabnącą popularnością już od ponad dziesięciu lat. Co ważniejsze, korzystają z niej niektórzy użytkownicy regularnie. Jedni dlatego, aby móc zaoszczędzić na przejazdach pociągami, a inni natomiast, oferują przejazdy BlaBlaCar, aby zarobić pieniądze na paliwo.

BlaBlaCar – na czym to właściwie polega

Pamiętacie czasy, kiedy łapanie stopa, stojąc przy drodze było niemal codziennością? Stare, dobre czasy. Ale z biegiem lat, sytuacja uległa zmianie. Bowiem, narodził się pomysł przewoźników. W tym celu powstała właśnie aplikacja BlaBlaCar. Poprzez aplikację, możemy ogłosić na niej swój plan przejazdu. Należy podać konkretną datę, godzinę i miejsce odjazdu, a także miejsce docelowe dokąd się udajemy. Istotną informacją, jest podanie ilości wolnych miejsc w samochodzie. Dzięki temu, osoby zainteresowane przejazdem z nami, będą wiedziały czy mamy dla nich wystarczająco miejsca, np. w przypadku gdy jest to para. W ogłoszeniu należy podać również cenę za przejazd. Na ogół jest to niewielka suma, która ma pokryć jedynie koszt paliwa.

Dzięki aplikacji BlaBlaCar możemy nie tylko zaoszczędzić wydany pieniędzy na bilet autobusowy, czy przejazd pociągiem. Dostajemy również w zamian wygodne warunki przejazdu i możliwość zatrzymania się w dowolnym momencie. Oczywiście jeśli kierowca wyrazi na to chęć. Ale na ogół nie ma z tym większego problemu. Co niestety jest niemożliwe w przypadku, gdy wybierzemy przejazd autokarem.

BlaBlaCar to serwis internetowy, który służy jako pośrednik przejazdów. Pomaga on zarówno pasażerom, jak i kierowcom. Jego początki sięgają roku 2006, gdzie portal został założony we Francji.

W jaki sposób korzystać z aplikacji BlaBlaCar

Tak jak wspomniano wcześniej, aplikacja BlaBlaCar to coś w stylu dawnego podróżowania stopem. Jeśli chcesz zarezerwować przejazd poprzez aplikację BlaBlaCar, należy założyć swój osobisty profil, w którym musimy podać swoje dane osobowe, jak i zainteresowania i cechy charakteru. W ten sposób możemy poznać się już na początku poszukiwań przejazdu. Kolejnym krokiem, jest uzupełnienie danych dotyczących poszukiwanego przez nas przejazdu. W tym celu wpisać należy miejsce odjazdu, jak i miejsce docelowe. Nie można pominąć również terminu, w którym chcemy jechać. Następnie sprawdzamy, czy w podanym przez nas czasie jest dostępny przejazd.

Z aplikacji korzysta mnóstwo osób, zarówno kierowcy, jak i pasażerowie. Jeśli jednak zdarzy się sytuacja, że w podanym przez Ciebie terminie, nie ma wolnego przejazdu – nie poddawaj się. Bądź cierpliwy i sprawdzaj regularnie aplikację. Być może ktoś odwoła swój przejazd, lub nowy kierowca doda kolejny – być może atrakcyjniejszy dla Ciebie – termin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here