traficar
fot. pexels.com

Chciałeś jechać do rodziców z prezentami na święta Bożego Narodzenia, jednak nie masz samochodu? A może czekają Cię duże zakupy na Sylwestra i już myślisz o tym, jak pójdziesz z wielkimi siatami do tramwaju lub autobusu? Jest na to rozwiązanie. Słyszałeś o opcji wynajmu samochodu na minuty? Jeśli nie, to trafiłeś idealnie.

Traficar to opcja wynajmu samochodu na minuty lub na dobę. Traficar odniósł wielki sukces na terenie Polski, ciesząc się uznaniem wielu użytkowników. Czym tak podbił serca swoich klientów?

Czym jest Traficar?

Traficar to usługa carsharingowa, dostępna w wielu miastach Polski m.in. w Krakowie. Oferuje ona swoim użytkownikom wynajem samochodu w zależności od długości pokonanej trasy.

Jak działa system Traficar?

Sam wynajem samochodu Traficar jest banalnie prosty. W pierwszej kolejności musimy zainstalować na swoim telefonie aplikację Traficar. Kolejnym ważnym krokiem jest identyfikacja użytkownika. Aby móc zarezerwować samochód, musimy przejść ważne etapy weryfikacji naszej osobowości. W tym celu należy wgrać zdjęcie naszego prawa jazdy, które kolejno jest weryfikowane przez system. Cały proces przebiega bardzo sprawnie, więc tu duży plus dla Traficara za profesjonalną obsługę. Kiedy mamy już aktywne konto, pora przejść do kolejnej części – rezerwacji auta.

Jak zarezerwować auto Traficar

Aby zarezerwować auto poprzez aplikację Traficar, należy otworzyć aplikację. Kolejno na mapie pokażą nam się dostępne pojazdy. Wybierz ten który Ci pasuje – być może jest gdzieś blisko Ciebie? Warto zwrócić uwagę też na stan paliwa. Wszystko zależy od tego, gdzie chcemy pojechać. Kiedy wybrałeś już swój pojazd, klikamy w ikonę „rezerwuj”. Od tej pory masz 15 minut, na dojście do samochodu. Jeśli jednak po drodze napotkasz trudności, możesz przedłużyć opcję rezerwacji auta o kolejne 5 minut.

Dobowy wynajem

Traficar oferuje swoim klientom, także dobowy wynajem. Dzięki temu, nie musimy ponosić większych kosztów. Aby wynająć auto na dobę, podczas rezerwacji, zamiast ikony „rezerwuj”, klikamy „rezerwuj na 24h”. Od tej pory autem będziesz mógł jeździć przez kolejne 24 godziny.

Jak otworzyć auto

Gdy dotrzesz już do samochodu, wystarczy poprzez aplikację zeskanować kod QR, który znajduje się na przedniej szybie, a samochód sam się otworzy. Teraz przyszedł najlepszy moment – pora ruszyć w drogę. Karta do auta znajduje się w schowku auta. Wystarczy, że ją wyjmiesz, umieścić w stacyjce i odpalisz auto. System daje Ci dodatkowych kilka minut, na sprawdzenie i ocenę pojazdu, a także na przygotowanie się do jazdy. Nie zapomnij o zapięciu pasów, ustawieniu odpowiednio lusterek i zaświeceniu świateł. Jeśli jesteś przygotowany pora ruszyć w drogę.

Z usługi Traficara korzysta coraz więcej osób. Jest to świetna alternatywa dla osób, które mają prawo jazdy, ale nie posiadają samochodu. Traficar idealnie sprawdzi się także podczas weekendowego wyjazdu poza miasto lub na dotarcie na rodzinny obiad na drugi koniec miasta. Trzeba również przyznać, że Traficar często rezerwowany jest podczas sobotnich zakupów. Dzięki niemu, dźwiganie ciężkich reklamówek z zakupami, nie będzie dla Ciebie już tak straszne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here