stylistka paznokci
fot. pexels.com

Zawód stylistki paznokci to dziś jeden z najbardziej popularnych zawodów wśród młodych kobiet. Ale czy stylistką paznokci może zostać każda osoba? Jaką szkołę należy skończyć, by móc pracować nad stylizacją paznokci? I przede wszystkim jakie umiejętności i wiedzę, trzeba posiadać, aby zostać stylistką paznokci?

Marzysz o zawodzie stylistki paznokci? Chcesz zajmować się na co dzień zabiegami pielęgnacyjnymi na dłoniach? Już dziś dowiesz się, co jest niezbędny, aby zostać stylistką paznokci.

Przede wszystkim pasja

Aby zostać stylistką paznokci, nie wystarczy ukończyć szkołę o kierunku kosmetycznym. Bez pasji do wykonywanego zawodu, bardzo szybko się wypalisz i przestanie sprawiać Ci to radość. W tym przypadku ważne jest, aby przyszła stylistka paznokci interesowała się urodą, a także trendami, które wchodzą na rynek. Co roku każda firma kosmetyczna wypuszcza na rynek nowe wzory, kolory, czy efekty na paznokcie. Aby być zaufaną i wartą uwagi stylistką paznokci, bez wątpienia trzeba być na bieżąco w newsach kosmetycznych.

Szkoła i kursy

Wiadomo, że nie z samej pasji człowiek żyje. Nasze zainteresowania to jedno. Ale z czegoś musimy żyć. Dlatego tak ważne jest, aby zdobyć wymaganą wiedzę i umiejętności. Najlepiej, aby uczyć się pod okiem wykształconych i świetnych w swoim fachu – specjalistów. Jedną z rekomendowanych szkół kosmetycznych jest szkoła Beauty Lux w Warszawie. Jedna z najbardziej popularnych szkół dla kosmetyczek i stylistek paznokci. Oferuje ona swoim uczniom nie tylko kursy zawodowe, które trwają kilka tygodni. Ale również do wyboru są pojedyncze kursy tematyczne, np. kurs stylizacji paznokci metodą 3D. Mając wiele ukończonych kursów, stylistka paznokci stanie się bardziej atrakcyjna dla swoich klientek. Bowiem dziewczyny nie tylko marzą, o pięknie pomalowanych paznokciach, ale również nowoczesnych i innowacyjnych metodach stylizacji.

Postaw na rozwój

Stylistka paznokci powinna być na bieżąco w obecnych trendach. Nie ma nic gorszego, jak niewiedza w swoim zawodzie. Dlatego tak istotne w tym przypadku stają się kursy tematyczne. Co jeśli jednak nie stać nas na dalsze kształcenie lub po prostu nie mamy na to czasu? Nic straconego. W obecnych czasach mamy dużo więcej możliwości. Coraz więcej firm, organizuje szkolenia online, podczas których możemy uczyć się z własnego domu. Jeśli nauka zdalna Cię nie przekonuje, wybierz opcję oglądania filmików instruktażowych, które dostępne są np. na YouTube.

Podstawy anatomii

Często zdarzają się przypadki, że klientki nie są świadome posiadania zakażenia na swojej skórze, czy pod paznokciem. W takim przypadku niezbędna jest podstawowa wiedza z zakresu anatomii. Tego nie da się ominąć. Konieczna okaże się wiedza z tematyki chorób skórnych, czy etapów leczenia. Są osoby, które leczyły grzybicę paznokcia i przyszły do stylistki paznokci na zabieg manicure. Niestety w takiej sytuacji, nie możemy wykonać klientce żadnego zabiegu (jeśli grzybica jest jeszcze niewyleczona).

Zawód stylistki paznokci, nie jest wcale łatwą pracą, jak niektórym może się to wydawać. Istotne elementy Twojej pracy, to przede wszystkim praca z ludźmi. Nie zawsze bywa ona jednak łatwa. Zdarzają się osoby niecierpliwe, złośliwe i czasami takie, które nie docenią naszej pracy. Właśnie wtedy ważna staje się Twoja postawa.

Stylistka paznokci powinna być przede wszystkim cierpliwa do swoich klientek. Dodatkowo ważnymi cechami to sumienność i skrupulatność. Warto zwracać uwagę na szczegóły, aby niczego nie pominąć. Ale przede wszystkim należy pracować z pasją, tylko dzięki temu możliwy staje się do osiągnięcia sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here