dobra praca
fot. pexels.com

Czym charakteryzuje się dobra praca? Zastanawiasz się, do jakiej firmy wysłać swoje CV, aby być zadowolonym i usatysfakcjonowanym przyszłą posadą. Nie wiesz, na co warto zwrócić szczególną uwagę, a co lepiej omijać szerokim łukiem. Spokojnie. Dziś postaramy się, przybliżyć Ci kilka wartych uwagi spraw.

Konflikty w pracy

Zanim złożysz swoje CV, warto zasięgnąć języka w sprawie współpracowników. Jak wygląda w firmie współpraca z innymi osobami. Czy wszyscy traktują się na równi, czy może trwa stresujący wyścig szczurów. Choć są to może błahe sprawy, to w kwestii czasu podczas dłużej współpracy, możesz poczuć się zmęczony ciągłym napięciem między pracownikami.

Dlatego postaraj się dowiedzieć czegoś więcej o firmie. Bardzo ważną kwestią, jest także rok, w którym powstała dana firma. Jeśli utrzymuje się ona na rynku już kilka, bądź kilkanaście/kilkadziesiąt lat, możemy jej śmiało zaufać. Natomiast jeśli są firmy, które niedawno dopiero rozpoczęły swoją działalność, warto być czujnym i zachować szczególną ostrożność. Może być tak, że coś jednak nie pójdzie zgodnie z biznes planem i szybko stracisz swoją posadę.

Benefity firmowe

Nie ukrywajmy, że często wybierając firmę dla której chcemy pracować, sugerujemy się ilością, a także jakością benefitów, które otrzymamy wraz z podpisaniem umowy. Często jest to pakiet medyczny w prywatnej placówce np. LuxMed, czy Medicover. Ale także sporo firm korporacyjnych, decyduje się, by zaoferować swoim pracownikom miesięczne karnety do popularnych siłowni, jak i pływalni. Dzięki temu, chcą wprowadzić zdrowy styl życia wśród swoich pracowników. Niektóre firmy, choć jest ich znacznie mniej, wraz z umową o pracę, dają swoim pracownikom karty na darmowe obiady w najbliższej placówce gastronomicznej.

Oferty wszystkich firm często są bardzo do siebie podobne. Ale niech to nie uśpi Twojej czujności. Nie każda firma, jest tak idealna, jak wygląda to w ogłoszeniu. Dlatego zrób mały research i sprawdź opinie o danej marce, a także o założycielu firmy. Być może są jakieś nieścisłości lub nawet złe opinie, które postawią firmę i sposób jej działania w niekorzystnym świetle.

Negatywne opinie

Jeśli o danej firmie pojawiają się negatywne komentarze i złe oceny, przemyśl czy warto rozpoczynać w niej pracę. Oczywiście wszystko jest zależne od tego, w jakim temacie pojawiają się złe oceny. Czy dotyczy to jakości produktów, czy może obsługi klienta. Jeśli problem tkwi w nieprofesjonalnej obsłudze klienta, nie jest to dobrym pomysłem, by wybrać właśnie pracę w takiej firmie. Nawet jeśli Ty byś się przyłożył do swojej pracy, to jednak opinia o danej firmie jest ogólnikowa. I niestety zostaniesz również osądzony, że Twoja obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia. W przyszłości taka informacji w Twoim CV, może zepsuć Ci wizerunek.

Jak widzisz, bardzo dużo czynników, ma wpływ na ocenę danej firmy. Niech Twoja czujność nie śpi. Wysyłaj swój list motywacyjny, jak i CV, dopiero gdy będziesz pewny, że jeśli dostaniesz w tej firmie pracę – zechcesz w niej pracować. W przeciwnym wypadku szkoda byś tracił czas i energię na rozmowy kwalifikacyjne, jeśli nie jesteś pewny swojego wyboru. Równie ważne jest też to, by nie zabierać tego czasu innym osobom – w tym przypadku, potencjalnemu pracodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here