rękodzieło
fot. pexels.com

W ostatnich latach bardzo modne stały się produkty własnej roboty. Jest to tzw. rękodzieło. Często zostajemy obdarowani ręcznie robionymi skarpetkami od babci, albo serwetką uszytą przez ciocię. Być może niektórzy doświadczyli także ręcznie robionych stroików świątecznych i okazjonalnych, które obecnie biją furorę na rynku. Ale zacznijmy od początku. Co rękodzieło ma wspólnego z zarobkami?

Jak można zacząć zarabiać na produktach własnej roboty?

Dużo ludzi już ma dość tradycyjnych figurek kupionych w sklepie, które potem zbierają kurz stojąc bezczynnie na kominku w salonie. Nic więc dziwnego, że wszyscy szukali odskoczni od tej klasyki i w pewien sposób nudy. Osoby te zaczęły szukać czegoś zupełnie innego, co spowodowałoby uśmiech radości na twarzy osoby obdarowanej.

Na portalach społecznościowych lub portalach z ogłoszeniami, często można znaleźć oferty sprzedaży pojedynczych sztuk serwetek, firanek, maskotek, czy też ubrań – własnej roboty. Nie dość, że są to rzeczy, któryś nie znajdziemy w sklepie, to jeszcze są idealnie dopracowane.

Człowiek to nie maszyna

Choć mówi się, że nie ma ludzi idealnych – to prawda. Ale czy maszyny nie zawodzą? Również ulegają one zepsuciu, awarii, czy miewają różne usterki. Dlatego nic w tym dziwnego, że do sklepów często trafiają uszkodzone przedmioty lub nawet niedopracowane. A jeśli nawet dojadą one w idealnym stanie, często zostają uszkodzone lub naderwane przez oglądających je ludzi.

Często nie jest to wina człowieka, a po prostu sytuacji lub zwykłego pecha. Ale przyznać trzeba, że w sklepie kupując dany przedmiot istnieje ryzyko, że będzie ono niedopracowane.

Rękodzieło to wisienka na torcie

Jeśli chodzi o ręcznie robione rzeczy przez człowieka, są dopracowane niemal w każdym centymetrze. Jednak nie jest tak zawsze. Zależy to od człowieka. Jeśli ktoś wykonuje swoją pracę z pasji (a tak jest najczęściej), wtedy wszystkie jego dzieła wychodzą spod ręki idealne i gotowe na prezent. Żeby jednak tak się stało należy poszukać osoby, która robi to z miłości, a nie potrzeby i chęci łatwego zarobku.

Zacznij zarabiać nie wychodząc z domu

Masz jakiś talent w ręku? Potrafisz wykonywać ręczne robótki, które podobają się ludziom? Czemu by tak nie zacząć na tym zarabiać? Przykładowo jeśli potrafisz wykonać perfekcyjne bukiety z kwiatów, które zerwiesz na łące, bez problemu poradzisz sobie z kwiatami z kwiaciarni. Wykonaj kilka przykładowych prac, najlepiej gdyby były one okazjonalne. Wybierz święta najbardziej popularne w obecnych czasach. Są to najczęściej wesela, urodziny, dzień babci i dziadka, a także dzień kobiet. Kolejno wykonaj zdjęcia swoich bukietów i dekoracji i opublikuj je na portalach społecznościowych.

Pojawiają się pierwsze pozytywne oceny i zamówienia? Super! Pierwszy i najtrudniejszy krok za Tobą. Teraz trzeba utrzymać klienta. Postaraj się pokazać mu ile masz do zaoferowania. Pokaż prace, które trudno mu będzie znaleźć w kwiaciarniach. Wykorzystaj do swoich dekoracji słodycze, cukierki, czy nawet miniaturki zabawek. Kombinuj z efektami tak, by trafić do serc różnych osób. Jedni będą wymagać kolorowych kwiatów, inni natomiast zadowolą się słodkimi upominkami.

Twoja oferta powinna być urozmaicona, bo tylko dzięki temu, zdobędziesz zaufanie w wielu różnych grupach wiekowych. I przede wszystkim nie poddawaj się na starcie. Jest to pierwszy krok w Twoją przyszłość. Ale dzięki niej możesz zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze, pozostając w domu. A dodatkowo rozwijając się w swojej pasji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here