edukacja i rozwój
fot. pexels.com

W życiu każdego człowieka, pojawia się taki moment, kiedy nie wiemy co powinniśmy ze sobą dalej robić. Jednym zależy na stabilizacji, dobrze płatnej pracy, która jest blisko miejsca zamieszkania. Inni natomiast pragną spełniać się zawodowo i co chwilę piąć się na kolejne szczyty zawodowe.

Co tak naprawdę jest dla nas ważne i powinno być priorytetem w naszym życiu?

Ciężko mówić, o tym co jest ważne dla każdego człowieka z osobna, skoro wszyscy jesteśmy różni. Nie ma dwóch takich samych obiadów, u jednego kucharza. Tak samo nie ma dwóch takich samych osób. Nie jesteśmy niczyim lustrzanym odbiciem i tworzymy tylko i wyłącznie swoją własną postać. Nasze życie, to osobna karta historii, która jest zapisana według wszystkich naszych podjętych decyzji w życiu.

Czy edukacja jest ważniejsza od rozwoju?

Tak naprawdę, edukacja jest dla nas rozwojem. Nie można więc mówić o edukacji, która nie jest częścią rozwoju nie tylko naszego umysłu, ale i osobowości. Tak naprawdę wszystko zaczyna się u samej podstawy – czyli w szkole. To tam poznajemy pierwszych przyjaciół, nawiązujemy poważniejsze relacje i przeżywamy pierwsze rozczarowania miłosne.

Edukacja w życiu odgrywa kluczową rolę

Edukacja, która towarzyszy nam niemal przez całe życie, rozwija nasze zainteresowania i poszerza pasje. To dzięki niej możemy stawiać swoje kolejne kroki podczas studiów, a następnie w pracy. Pewnie nie raz słyszałeś, że człowiek uczy się całe życie. Nie mamy tu na myśli tylko szkoły. W życiu uczymy się na podstawie naszych doświadczeń, przeżyć, a także napotkanych na swej drodze ludzi.

Nowe znajomości

Każda znajomość czegoś nas uczy. Być może jedne znajomości powodują, że płaczemy ze złamanym sercem przez wiele dni. Ale w ten sposób, uczymy się jakich błędów nie popełniać, a także jakich ludzi na swojej drodze omijać szerokim łukiem. Natomiast są także pozytywne osoby, które mają wielki wpływ na nasze codzienne życie. Ale czy widzimy wszystkie te osoby? Czy doceniamy, każdą wartościową znajomość? W tym przypadku, każdy z nas powinien sam odpowiedzieć na takie pytanie.

Jak można zauważyć, nasza edukacja to nie tylko szkoła, czy kursy i konferencje tematyczne, na które jeździmy jako przedstawiciele firm. Uczyć możemy się podczas każdego dnia. Czasami nie jesteśmy świadomi, że słuchając piosenek anglojęzycznych, których refreny znamy już na pamięć – uczymy się języka obcego.

Postaw na rozwój

Rozejrzyj się wokół, przekonaj się, że nie tylko szkoła daje Ci ważne dawki wiedzy i kluczowe w życiu materiały. Uczyć możesz się wszędzie i to w każdym miejscu. Załóżmy taka biblioteka. W swojej ofercie posiada tysiące wartościowych książek. A Ty zapewne korzystasz tylko z tych, które masz w spisie lektur obowiązkowych.

Postaw sobie za cel noworoczny, przeczytanie określonej liczby książek. Przekonasz się sam, jak przydatne i istotne fakty, mogą zawierać książki słynnych autorów, a także książki biograficzne. Wyciągaj wnioski i ucz się na błędach (nawet innych osób). Dzięki temu, zapamiętasz lekcje na całe życie i być może uda Ci się, uniknąć wielu błędów. Dlatego skup się na swojej edukacji i rozwoju, a za kilka lat, możesz osiągnąć naprawdę ogromne sukcesy w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here