zdjecia social media
fot. pexels.com

Jak doskonale wiemy, social media ogarnęły rynek marketingowy, jak i reklamy. To tam znaleźć możemy wiele ofert nie tylko firm, marek, ale i osób fizycznych, które reklamują swoje usługi lub produkty np. rękodzieło. Jednak wiele osób do dziś zastanawia się, jakie zdjęcia publikować, aby miały najlepszą oglądalność?

Każdy portal społecznościowy jest inny i wymaga od swoich użytkowników zupełnie innych rzeczy. Jeden skupia się na krótkich komentarzach i informacjach – np. Twitter. Inny natomiast stawia na opisy i wspomnienia z wyjazdów rodzinnych, czy publikacje zdjęć z imprezy, czy wyjazdu na narty. Ale w przypadku Instagrama, mamy do czynienia z perfekcją zdjęć. To nie jest portal, na którym można publikować „byle co”, byleby coś było. To tak nie działa. W takim przypadku, Twój profil spadnie na samo dno fałszywych kont, których nikt nie zechce oglądać.

Zdjęcia prawdziwe

Pamiętaj, że Twoi odbiorcy to prawdziwi ludzie. Oni, jak nikt inny, dopatrzą się szczegółów, jeśli będziesz próbować ich oszukać. Użytkownicy Instagrama są bardzo czujni i jeśli będziesz publikować zdjęcia lub treści, które mijają się z prawdą, szybko zostaniesz zdemaskowany. Dlatego w pierwszej kolejności, zaplanuj swoją publikację zdjęć w taki sposób, aby były one wykonane przez Ciebie, a nie przez kogoś innego.

Zdjęcia typu flat lay

Co kilka lat, zmienia się moda na kolor paznokci, ubrań, czy też butów. Podobnie jest ze zdjęciami. W tym roku wielki boom zrobiły na portalach społecznościowych, zdjęcia typu flat lay. Są to zdjęcia wykonane z góry, czyli z lotu ptaka. Dzięki temu tak idealnie można ująć scenę z różnymi przedmiotami. Są to najczęściej publikowane zdjęcia obecnie na Instagramie, ale również najchętniej oglądane i lubiane przez obserwujących.

Selfie

Jak wszystkim wiadomo, gdy obserwujemy czyjś profil i jesteśmy zainspirowani lub zachwyceni wyglądem całego konta, bardzo chcemy poznać kogoś z wyglądu. Czy ta osoba wygląda na pewną siebie, czy jest skromna, uśmiechnięta, a może tak wysportowana, jak myślimy? Właśnie dlatego followersi tak lubią oglądać profile, gdzie można zobaczyć czyjąś twarz. Zdjęcia typu selfie są obecnie najbardziej popularnymi zdjęciami na Instagramie.

Filtry na zdjęcia

Aby uatrakcyjnić cały profil i spróbować stworzyć go na jeden wzór, warto publikować zdjęcia w jednej kolorystyce. Wybierz kolory, które oddają tak naprawdę Twój charakter. Jeśli nie lubisz zielonego, to go po prostu nie publikuj. Jeśli natomiast idealnie do Twojej osobowości pasuje kolor różowy, publikując go na swoim profilu, dasz się bliżej poznać swoim odbiorcom. Dzięki temu udowodnisz, że jesteś prawdziwą osobą, która ukazuje swoje oblicze i nie wstydzi się pokazać prawdy innym użytkownikom Instagrama. Nie tylko zyskasz szacunek, ale także zaufanie.

W tworzeniu świetnych efektów, możesz również wykorzystać dostępne filtry w aplikacji Instagram. W ten sposób możesz dodać większej spójności do swoich zdjęć. A jeśli masz problem z obróbką zdjęć i nie znasz obsługi programu Adobe Photoshop, to filtry, które oferuje Ci Instagram, sprawdzą się w tej sytuacji idealnie.

Projektując spójny wizerunek swojej marki lub profilu na Instagramie, możesz zyskać znacznie większą i zaangażowaną społeczność, która systematycznie będzie odwiedzać Cię na Twoim profilu. W ten sposób możesz szybko stać się popularny, a nawet zacząć zarabiać, jako infulencer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here