blog
fot. pexels.com

W ostatnich latach, blog stał się już niemal codziennością. Coraz więcej osób, może pochwalić się tym faktem, że prowadzi osobistego bloga. Ale czym właściwie jest blog i co możemy na nim publikować, aby przyciągnąć do siebie czytelników. Już dziś dowiesz się niezbędnych informacji na temat bloga.

Nie wiesz jak skutecznie prowadzić bloga, aby był chętnie czytany przez czytelników? Fajnie, gdyby jeszcze generował dodatkowy ruch, dzięki któremu mógłbyś zacząć na nim nawet zarabiać.

Co to jest blog

Blog to nic innego jak rodzaj strony internetowej. Zastanawiasz się skąd się wzięła nazwa słowa blog? Pochodzi ona z języka angielskiego od słów web log. Czym się ona wyróżnia od innych stron internetowych? Na pewno tym, że zarządza nią jej właściciel. To on pisze i publikuje na niej artykuły. A także kontroluje często pojawiające się komentarze. Dzięki temu uczestniczy również w rozmowach z innymi użytkownikami.

Choć nie zawsze komentarze są pozytywne, to dzięki nim zyskujemy większą popularność. To jakie oceny wydają na temat strony internetowej, w dużej mierze zależy od Ciebie. To Ty masz prawo na nim publikować treści, zdjęcia czy opinie. To w jaki sposób to zrobisz, wpłynie na ocenę i efekty końcowe.

Po co nam blog

Na to pytanie możemy odpowiedzieć sobie tak naprawdę sami. Po co odwiedzany blogi innych osób? Najczęściej dlatego, by dowiedzieć się czegoś interesującego. A może, by zdobyć nową wiedzę, którą wykorzystamy w życiu zawodowym. Powodów jest mnóstwo, a wszystkie zależne od kwestii indywidualnych.

Niektórzy odwiedzają blogi kucharskie w poszukiwaniu ciekawych przepisów na niedzielne obiady, czy też desery. Inni natomiast poszukują treści ciekawych, które przenoszą nas w świat podróży i innych miejsc, które na wyciągnięcie ręki nie są możliwe do zwiedzania. Ale są także osoby, które wchodząc na bloga, oczekują, że czegoś nowego się z niego nauczą. Dlatego jeśli jesteś specjalistą w konkretnej dziedzinie warto spełnić się w prowadzeniu bloga i przekazać dawkę wiedzy innym osobom.

Co publikować na blogu

Jeśli zdecydowałeś już, że chcesz prowadzić bloga, istotne jest to jakie treści na nim będziesz publikować. W pierwszej kolejności zastanów się w czym jesteś mocny i co jest Twoją prawdziwą pasją. Czytelnicy nie są ślepi. Od razu wyczują, jeśli zaczniesz ściemniać lub kłamać w swoich postach. W takiej sytuacji, odejdą od Ciebie natychmiast, a Ty stracisz wiarygodność.

Tematy przez Ciebie publikowane, powinny być powiązane z Twoim życiem i zainteresowaniami. Jeśli lubisz czytać książki, świetnym tematem na bloga, będą recenzje przeczytanych przez Ciebie książek. Po kilku miesiącach lub latach, być może nawiążesz nawet współpracę z wydawnictwem, które zechce byś pisał recenzje właśnie dla nich. Dlatego tak kluczowe jest, aby wybrać tematykę bloga na taką, która sprawia nam przyjemność i satysfakcję. Bo właśnie dzięki temu będzie dla Ciebie to czysta przyjemność, a nie obowiązek.

Częstotliwość publikacji zależna jest od Ciebie. Jednak pamiętaj, by nie robić tego za często. W pośpiechu Twoje artykuły mogą być niedopracowane i chaotyczne. Tylko dzięki sumienności i pracowitości, masz szansę odnieść spektakularny sukces i nie tylko zyskać ogromną popularność wśród swoich czytelników. Ale także po pewnym czasie może zaczniesz zarabiać na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here