asystentka
fot. pexels.com

Czyż nie raz zastanawiałaś się, nad szukaniem pracy w roli asystentki prezesa? Jednak przerażała Cię ilość pracy lub nadgodziny w biurze? Nic bardziej mylnego. Przyjął się stereotyp, że asystentka pracuje dłużej niż sam szef. Absurd. Owszem ma ona wiele obowiązków, ale nie są to rzeczy niemożliwe do zrobienia.

Dziś bardzo popularnym stanowiskiem, stała się wirtualna asystentka. Ale co to za zawód, jak wygląda jej praca i gdzie należy pracować?

Wirtualna asystentka

W obecnych czasach, zmniejszono ilość pracowników w biurach do minimum. I choć nikt nie pomyślał kilka lat temu, że asystentki nie muszą pracować stacjonarnie – chyba nikt by w to nawet nie uwierzył. Jednak czasy się zmieniają. Technologia się zmienia i stale rozwija, a czas płynie bardzo szybko.

Dlatego obecnie dużo kobiet, pracuje na stanowisku asystentki zdalnej. Co to znaczy? Nic skomplikowanego. Wykonują one taką samą pracę, jak do tej pory, tyle tylko, że pracują bezpośrednio z domu. Chyba, że są obecnie na wakacjach – to wtedy pracują z hotelowego basenu. Tak, jest to możliwe. Praca zdalna słynie z tego, że możemy ją wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi.

Co należy do obowiązków zdalnej asystentki

Cały zakres obowiązków, zależny jest do wymagań danej firmy, czy indywidualnie od przełożonego. Najczęściej jest to kontrola nad harmonogramem dnia. Czyli organizacją spotkań, eventów, konferencji, czy wyjazdów. Jednak czasami asystentki muszą także koordynować zakres prac innych osób, np. projektanta graficznego, czy specjalisty od reklamy. Czuwa ona nad wizerunkiem całej firmy i bez wątpienia konsultuje większość spraw ze swoim szefem. Dodatkowo sprawuje opiekę nad służbową pocztą mailową i utrzymuje kontakty z klientami i kontrahentami.

Jak widzimy, praca zdalnej asystentki, niewiele różni się od pracy stacjonarnej w biurze. Chyba, że zaliczymy do tego, wielką zaletę pracy w domu. Wtedy nie musimy troszczyć się aż tak o swój makijaż, czy dobrze ułożone włosy. Nikt nie sprawdzi też, czy mamy na nogach założone szpilki, czy też klapki. Jak wiadomo w biurach często narzucają nam styl ubierania się. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem ciężko wyobrazić sobie asystentkę przy biurku szefa, która ubrana jest w dres i trampki.

Być może praca zdalna na stanowisku asystentki, zasłynęła swoimi pozytywnymi cechami i dlatego jest tak popularna obecnie wśród kobiet.

Jednak firmy nie tylko korzystają z tej opcji pracy zdalnej, z racji pandemii koronawirusa. Spora część kobiet, oferuje swoje usługi zdalnej współpracy z firmą na stałe.

Skąd taki pomysł

Pracując zdalnie dla konkretnej firmy, sami decydujemy ile pracy i za jakie wynagrodzenie, jesteśmy w stanie wykonać. Dlatego w takim przypadku rozliczenie odbywa się na podstawie faktury VAT. Dużym plusem całej sytuacji, jest fakt, iż pracując zdalnie możemy współpracować nie tylko z jedną firmą. Jeśli mamy możliwość, czas i umiejętność koordynacji kilku różnych firm, warto poszerzyć swoją współpracę. Dzięki temu Twoje wynagrodzenie miesięczne będzie znacznie większe.

Warto jednak wziąć pod uwagę, jak skonstruowana jest umowa. Niektóre firmy zastrzegają sobie w umowie, że asystentka nie może podjąć współpracy z inną – konkurencyjną firmą. Dlatego zanim rozpoczniemy współpracę z kimś nowym, należy dokładnie przeczytać warunki umowy, tak aby, nie popaść w problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here