blog
fot. pexels.com

Blog to w pewien sposób rodzaj naszego pamiętnika, czy notatnika w którym zapisujemy nasze myśli, wspomnienia czy warte uwagi sentencje. Ale o czym pisać, aby czytelnicy chcieli regularnie wchodzić na naszego bloga, generując tym samym na nim ruch?

Osobisty blog

Aby przyciągnąć w miarę jak największe grono czytelników, musimy pokazać im prawdziwy i realny blog. Co to znaczy? Musisz pokazać się z jak najlepszej strony, czyli jako ekspert w swej dziedzinie. Przykładowo, jeśli nie lubisz i nie znasz się na tematyce roślin, jak i ich sadzenia i pielęgnacji, nie staraj się na siłę zostać ogrodnikiem. A także nie udzielaj rad. Czytelnicy szybko zauważą, że nie posiadasz wymaganej i oczekiwanej wiedzy. Dlatego bardzo szybko zostaniesz zdemaskowany.

Profesjonalizm i zainteresowanie idą w parze

Jeśli nie masz ukończonych studiów i nie posiadasz żadnych certyfikatów ukończonych kursów – nie przejmuj się. Aby być specjalistą w danym fachu niekonieczne są do tego dyplomy. Pomyśl ilu masz znajomych, którzy sprawdzają się idealnie w swojej pracy, a nie szkolili się w tym kierunku. Często życie układa nam się inaczej, niż byśmy sobie tego życzyli. Po kilku latach studiów, nagle odkrywamy w sobie powołanie do zupełnie innego kierunku zawodowego.

Pisz prawdziwie

Jeśli zamiast poradnika informatycznego, uwielbiasz pisać kryminalne historie, nie myśl że w tym coś gorszego. Wręcz przeciwnie. Jeśli coś naprawdę lubisz – musi wychodzić Ci to świetnie. I to nie z racji jakiejś obszernej wiedzy, a po prostu z pasji i zainteresowania. Dlatego jeśli masz dryg do pisania historii z mrocznym dreszczykiem emocji – zrób to. Przekonasz się, jak wielu fanów zdobędziesz po kilku miesiącach ciężkiej pracy.

Jak często publikować wpisy

To jak często publikujesz wpisy na swoim blogu, zależy od Twojego wolnego czasu. Mogą to być codzienne wpisy, ale skuteczne będą też te, które publikowane będą raz w tygodniu. Warto jednak pamiętać, że każdy publikowany wpis musi być dopracowany pod wszystkimi możliwymi kątami. Nie możemy publikować na swoim blogu, niedopracowanego artykułu.

W takim przypadku, na początku Twojej przygody w prowadzeniem bloga, warto ustalić sobie wpis raz na tydzień. Dzięki temu, będziesz mieć wystarczająco czasu na to, by przygotować idealny artykuł i zebrać potrzebne materiały.

Udzielaj się w komentarzach

Pod artykułami na blogu, istnieje możliwość udostępniania swoich komentarzy. Czytelnicy często zostawiają pod wpisami autorów, różnego rodzaju pytania lub czasami wątpliwości i uwagi. Na wszystkie te komentarze, należy odpisywać w miarę jak najszybciej. Dzięki temu Twoja strona może mieć szansę na wzbicie się w rankingu oglądalności i aktywności.

Pamiętaj o interesujących zdjęciach

Blogi, które są pisane tekstem ciągłym nie przyciągają za bardzo swoich czytelników. Widząc stronę pełną drobnych literek, nie mamy ochoty czytać całego artykułu. Aby jednak zachęcić czytelnika, by dotrwał do końca tekstu, umieść w nim różnego rodzaju ilustrację – które oczywiście dotyczą tematu. Postaraj się, aby strona graficzna tekstu, była przejrzysta i jasna dla czytelnika. Jeden rozmiar czcionki może być również ciężki dla oka. Dlatego wprowadź różnego rodzaju rozmiary, a także grubości czcionki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here